Inne
21 sierpnia 2022

Live shopping

Zakupy na żywo są coraz popularniejsze, zrzeszając coraz większą liczbę ludzi. Nic dziwnego, że na przeprowadzenie ich decyduje się więcej sklepów.

Live stream na facebooku

Wykonanie live stream na facebooku jest bardzo popularnym i bajecznie prostym sposobem na przyciągnięcie uwagi znajomych lub – jeśli prowadzimy sklep lub fanpage – naszych odbiorców. Wystarczy wykonać odpowiednie kroki na telefonie, a potem popuścić wodze wyobraźni, dając odbiorcom to, czego pragną. Trochę inaczej ma się to jednak w chwili, kiedy prowadzimy live shopping, czyli nagranie live naszego sklepu, a nasz filmik ma zachęcić odbiorców do zakupów. W takim przypadku musimy odpowiednio przygotować nie tylko siebie, ale i otoczenie, które ma zostać wizytówka nagrania. Co do reszty, niestety, zależy już od nas i tego, jak poprowadzimy nasz live stream na FB.

Warto wiedzieć, że istnieje coś takiego jak stream prywatny i stream firmowy. Jak łatwo się domyśleć ten pierwszym dotyczy zwykle nas samych, naszego hobby, naszą promocję. Stream firmowy obejmuje zwykle biznes, który reprezentujemy lub jesteśmy jego właścicielami, dlatego tak istotne jest z jakiego konta wykonujemy nasze live streamy fb.

Stream to nie wszystko

Należy pamiętać, że samo nagranie live shoppingu to dopiero początek naszej drogi na przyciągnięcie klientów. Poza samym nagraniem należy pamiętać o zapleczu, czyli o tym Gdzie poza Facebookiem będzie można obejrzeć nasze nagrania oraz o tym, jak poprowadzimy kolejne. Jeden filmik Nigdy nie da nam zamierzonego efektu. Przy promocji sklepów – i nie tylko – ważny jest stały kontent i komunikacja z potencjalnymi nabywcami. Jeśli mamy problem z systematycznością warto sięgnąć po pomoc do zewnętrznych firm reklamowych, które z chęcią pomogą nam nie tylko pozyskać klientów, lecz i utrzymać ich zainteresowanie.

Dobry live podstawą sukcesu!

Dobrze zrealizowany live stream na Facebooku może pomóc firmie i zyskać nowych klientów. Warto więc w niego zainwestować i postarać się, by był on w jak najlepszej jakości. Nawet najbardziej atrakcyjny asortyment może nie przyciągnąć zbyt mocnej uwagi odbiorców, póki odpowiednio się im go nie przedstawi!

Artykuł partnera

Redakcja
to2.pl

Zobacz

21 lipca 2023

Kosmetyki samochodowe: Sekret lśniącego pojazdu

  Kosmetyki samochodowe stanowią tajemnicę lśniących i zadbanych pojazdów...
28 marca 2023

Kto zapłaci za szkody wyrządzone przez dziki?

Dzik to zwierzę, które żyje na wolności w lasach i polach. W Polsce jest ich bardzo dużo, a...
27 lutego 2023

Bon na cyfryzację czyli wsparcie finansowe dla transformacji cyfrowej

Zastanawiasz się, czy to właściwy moment, aby Twój biznes był napędzany danymi? Myślisz o...