Dom
12 lipca 2019

Panele akustyczne - sposób na stworzenie pięknego brzmienia

Panele akustyczne to produkt, który pomoże ci w wykreowaniu odpowiedniej akustyki Twojego wnętrza. Pomogą one nie tylko wygłuszyć dźwięki dobiegające spoza pomieszczenia oraz zniwelować pogłos. Panele akustyczne swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim w adaptacji wnętrz sal kinowych, teatralnych oraz studiów nagraniowych, czyli miejsc, gdzie jakość dźwięku i czystość brzmienia jest szczególnie istotna. 

Świetnie sprawdzają się także do poprawy akustyki w innych przestrzeniach publicznych czy miejscach pracy, gdzie ważny jest komfort rozmowy z klientem. Panele są idealnym rozwiązaniem dla muzyków, którzy szukają odpowiedniej adaptacji akustycznej swojej sali prób i chcą ograniczyć dopływanie hałasu do sąsiednich pomieszczeń. Cieszą się one także zainteresowaniem użytkowników zajmujących się homerecordingiem. Są także coraz bardziej popularne wśród osób, które cenią sobie ciszę oraz komfort mieszkania lub chcą zapewnić sobie pełniejszy odbiór słuchania muzyki lub korzystania z kina domowego. 

Dostęp do najlepszych technologii i materiałów

Na rynku dostępna jest duża oferta paneli wygłuszających wykonanych w wielu materiałach, takich jak pianka poliuretanowa, wełna mineralna czy filc. Ostatnio coraz większą popularność zdobywają panele wykonywane w całości z naturalnego drewna. Wykorzystują one innowacyjną technologię perforacji umożliwiającą dopasowanie paneli do wnętrza. Użytkownicy zauważają ich szczególne zalety polegające na wydobyciu pełnego, ciepłego brzmienia i uniknięcia efektu “cyfrowej”, martwej ciszy. Mogą one konkurować z innymi materiałami zwłaszcza pod względem trwałości i odporności mechanicznej. Nie ulegają one odbarwieniu pod wpływem działania promieni słonecznych i nie zmieniają koloru w czasie użytkowania.  

EhoMuteboards

Poza ochroną przed hałasem oraz redukcją pogłosu istotny jest także design wybranej instalacji. Panele akustyczne w jasnym odcieniu dębowego lub bukowego drewna będą idealnie komponować się z minimalistycznymi, nowoczesnymi wnętrzami. Instalacja w tym wariancie z pewnością zainteresują fanów skandynawskich wnętrz. 

Panele akustyczne EhoMuteboards - rewolucja w kwestii wyciszania

Panele akustyczne EhoMuteboards wyposażone są w gięte profile stalowe oraz specjalną perforację, które umożliwiają dopasowanie ich do każdej powierzchni. Struktura stożków wbudowanych w panele zapewnia pochłanianie nadmiaru pogłosu, wyrównanie brzmienia oraz nadanie mu głębi, dodaje też samemu wnętrzu nowoczesnego charakteru. Zapewniamy pomoc przy montażu paneli oraz wsparcie dla architektów projektujących wnętrza wymagające dobrej adaptacji dźwiękowej. Dostęp do dobrze przygotowanych akustycznie pomieszczeń zapewnia nie tylko komfort pracy czy wypoczynku, ale też chroni jego użytkowników przed hałasem, który stanowi czynnik zagrażający naszemu zdrowiu. 

Redakcja
to2.pl

Zobacz

14 maja 2024

Nowoczesna aranżacja wnętrz: Jak stworzyć nowoczesne wnętrze w Twoim domu?

Zastanawiasz się, jak tchnąć nowe życie w swoje wnętrza, sprawiając, że będą nie tylko...
27 września 2022

Remont mieszkania bez własnych narzędzi? To możliwe!

Czy kiedykolwiek myślałeś nad remontem mieszkania? A może prowadzisz firmę budowlaną i...
12 września 2022

Jak stworzyć biuro w domu?

Praca w trybie home office to zjawisko, które w ostatnich latach stało się szczególnie...