Dom
10 października 2018

Kominek na pellet w nowoczesnej wersji

Ogień huczący w kominku, niezwykłe, niepowtarzalne ciepło i zimny wieczór za oknem: taki scenariusz brzmi dla wielu osób jak relaks idealny. Kominki nie są dziś standardowym wyposażeniem domów i mieszkań. Można je znaleźć w starym budownictwie, jednak i w nowym coraz częściej wracają do łask. Podobnie jak w branży dużych kotłów, służących do ogrzewania całych budynków, także i w dziale wkładów kominkowych widać spory postęp. Do najczęściej wybieranych modeli należą dziś kominki na pellet, z płaszczem wodnym lub z systemem dystrybucji gorącego powietrza.

Ciepło w nowoczesnym stylu

Wymagania klientów stale się zmieniają, także względem wkładów kominkowych. Chcemy, by kominek dawał nam przyjemne ciepło, widok płonącego ognia, ale przy tym nie brudził, nie stwarzał zagrożenia, ie był zbyt skomplikowany w obsłudze. Chcielibyśmy też, żeby podkreślał wyjątkowy urok naszych mieszkań i domów, budując tam prawdziwie przytulną, miłą atmosferę.

Wiele osób zwraca też uwagę na ekologiczność i ekonomię spalania. Nie chcemy przepłacać ani przyczyniać się do zanieczyszczania środowiska naturalnego - coraz częściej leży nam na sercu dobro planety. Stąd popularność, jaką cieszy się dziś kominek na pellet - rodzaj biopaliwa z surowców odnawialnych. Pellet drzewny jest wydajny i łatwy w użyciu. Opalanie kominka przy jego użyciu nie jest skomplikowane.

Jak przystało na nowoczesny piec, kominek na pellet może być wyposażony także w specjalne systemy i rozwiązania techniczne. Wiele takich kominków, oraz samych wkładów kominkowych na pellet znajdziemy w renomowanym sklepie internetowym zagrzej.pl

kominek z płaszczem wodnym

Dystrybucja gorącego powietrza

Wkłady kominkowe na pellet wyposażone w system dystrybucji świeżego powietrza posiadają specjalny nawiew, który rozprowadza oddawane przez piec ciepło po pozostałych pomieszczeniach. Dzięki temu możliwe jest ogrzewanie nie tylko tego pomieszczenia, w którym znajduje się kominek. To ogromna oszczędność, szczególnie, gdy kominek instalujemy w niewielkim mieszkaniu. Dobry kominek na pellet może zastąpić w zupełności inne formy ogrzewania, a dodatkowym plusem będzie piękny widok płonącego ognia i przytulna atmosfera. Dystrybucja gorącego powietrza może odbywać się w sposób wymuszony lub grawitacyjny - wszystko zależy od planu i wykonania instalacji. Dobrze zaprojektowany i fachowo wykonany system dystrybucji sprawia, że jeden kominek na pellet ogrzewa naprawdę spory obszar.

Kominek z płaszczem wodnym

Dodatkową funkcją kominków na pellet z płaszczem wodnym jest ogrzewanie wody. Taki kominek może więc ogrzać nie tylko powietrze w mieszkaniu, ale też używaną przez domowników wodę. Takie rozwiązanie, zastosowane w domu jednorodzinnym, przekłada się zwykle na spore oszczędności. Konstrukcja płaszcza wodnego kumuluje ciepło, a następnie ogrzewa przepływającą pomiędzy ściankami wodę. Następnie transportuje ogrzaną wodę rurami do instalacji. Nowoczesne kominki na pellet są niezwykle wytrzymałe i służą przez wiele lat. Warto przemyśleć takie rozwiązanie w niedużym budynku - może okazać się o wiele bardziej opłacalne niż duży, tradycyjny piec. Wiele z nich charakteryzuje też wyjątkowy, nowoczesny design.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

14 maja 2024

Nowoczesna aranżacja wnętrz: Jak stworzyć nowoczesne wnętrze w Twoim domu?

Zastanawiasz się, jak tchnąć nowe życie w swoje wnętrza, sprawiając, że będą nie tylko...
27 września 2022

Remont mieszkania bez własnych narzędzi? To możliwe!

Czy kiedykolwiek myślałeś nad remontem mieszkania? A może prowadzisz firmę budowlaną i...
12 września 2022

Jak stworzyć biuro w domu?

Praca w trybie home office to zjawisko, które w ostatnich latach stało się szczególnie...